17 жовтня 2017 року, вівторок, 03:10
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Профілактика ботулізму

В Україні почастішали випадки захворювань на ботулізм – харчову інтоксикацію, спричинену збудником, що розмножується в анаеробних умовах (без доступу кисню) в харчових продуктах. Спостерігається виражена сезонність захворюваності на ботулізм у травні-червні, що обумовлено вживанням консервованих продуктів минулого року (м’ясних, овочевих), а також вживанням рибопродуктів, особливо в’яленої та копченої риби.

Як чинники передавання ботулізму домінують м’ясні вироби – понад 50%,риба та рибопродукти –до 30%, гриби –до 10%, решту становлять інші продукти, у т.ч. овочеві консерви домашнього приготування.

Спори збудника ботулізму виявляються практично скрізь (в аналізах грунту, пилу, води), а тому потрапляють у харчові продукти (м’ясо, рибу, овочі, у т.ч. гриби).

Унаслідок недотримання технології приготування м’ясних, овочевих та грибних страв, виготовлення копченої, в’яленої , соленої риби в домашніх умовах спори ботулізму при недостатній механічній обробці та миття сировини залишаються в продуктах і при відсутності кисню (анаеробні умови) переходять в вегетативну форму з продукуванням ботулотоксину.

У рибопродукції найбільше ботулотоксину накопичується в кишечнику та прилеглих м'язових тканинах.

Перші клінічні симптоми ботулізму  є поліформні і проявляються після латентного періоду від двох годин до чотирьох діб (найчастіше 12-24 години) у вигляді гострого гастроентероколиту (спрага, нудота, блювота, пронос, короткотривала лихоманка). Далі розвивається нейропаралітичний синдром. Можливий початок захворювання з розладу зору, розладу дихання.

Смерть хворих на ботулізм настає внаслідок розвитку гострої дихальної недостатності або раптової зупинки серця.

У разі підозри на ботулізм хворому для виділення ботулотоксину потрібно терміново промити шлунок 2-5% розчином натрію гідрокарбонату та зробити очисну клізму.

Після негайної госпіталізації єдиним специфічним методом лікування є введення протиботуліністичної сироватки.

Профілактика ботулізму включає такі заходи:

1 .Під час виготовлення консервної продукції в домашніх умовах сировину максимально звільнити від усіляких забруднень (де можуть бути спори) методом механічного очищення і промивання проточною водою, ретельно простерилізувати банки, кришки, посуд, спеції і саму продукцію. Суворо дотримуватись вимог термічної обробки при консервуванні м’ясних виробів, грибів, зеленого горошку, тощо. Використовувати в необхідних концентраціях такі консерванти, як сіль, харчові кислоти, цукор. Дотримуватися термінів зберігання продуктів харчування.

2.Категорично забороняється реалізація та купівля рибних, м’ясних та овочевих консервів, ковбасних виробів, копченої, в’яленої та соленої риби домашнього виготовлення на ринках, особливо стихійних.

Микола РЯБЧУК,  завідувач Обухівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

 
архів Анонси подій

Кагарлицька міська рада повідомляє:

«31» жовтня 2017 року об 11:00

 у торгово-операційній залі за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 55,

Українська універсальна біржа проводить аукціон із продажу майна 

Кагарлицької міської ради:

Головне управління національної поліції в Київській області протягом жовтня місяця 2017 року проводить місячник добровільної здачі зброї, бойових припасів та вибухових речовин:

Європейська Асамблея жінок-депутів у партнерстві з Міжнародною амбасадою жінок-підприємців та Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів, за фінансової підтримки Асоціації міст України, реалізує конкурс на кращі жіночі ініціативи в Україні, які стали вагомими для економічного розвитку місцевих громад:

громадян України віком від 18 до 40 років

на посади осіб рядового та сержантського складу.

Навчання, кар’єрний ріст, соціальний захист.

Грошове забезпечення від 7000 грн.

Наша адреса: м. Київ (Бортничі), вул. Світла, 6,

тел. (44)527-67-17, (044)527-67-41; 099-709-15-91

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики:

24.10.2017 р. з 08.00  по 17.00 по вулицях Франка, Ватутіна.

Міська рада пропонує кагарличанам соціальний проект: організовує БЕЗКОШТОВНЕ вивезення на сміттєзвалище рослинних решток (листя, гілля, бадилля тощо) замість  екологічно шкідливого спалювання.

Телефони для замовлення транспорту:

6-09-81, 5-23-81.

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

З метою забезпечення законності, охорони прав, свобод  і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з правоохоронними органами, інформування про правопорушення, які залишилися без належного реагування, надання оцінки роботі дільничного офіцера поліції здійснюється анонімне анкетування громадськості з питань стану правопорядку та злочинності (за формою  згідно з додатком 1).

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

Змінено розмір орендної плати за використання земельних ділянок, а саме :

- для ведення городництва – 5 гривень за 0,01 га; 

- для будівництва та розміщення індивідуальних гаражів – 30 гривень за 1м2 ;

- для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд – 300 гривень

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Для проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України запрошуємо всіх охочих громадян до Кагарлицького районного військового комісаріату за адресою:

м. Кагарлик, вул. 97-ї Стрілецької дивізії, 5,

тел. 5-13-45.

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У 2016 РОЦІ:

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1

архів Опитування
Чи підтримуєте Ви ідею створення Кагарлицької міської об'єднаної територіальної громади з центром у місті Кагарлику на базі добровільного об’єднання громад міста та сільських рад Кагарличчини, що не ввійшли до Ржищівської міської об'єднаної територіальної громади?
Так
439 (27.71 %)
Ні
1145 (72.29 %)
Офіційні сайти